Posted on: 6 października, 2021 Posted by: admin Comments: 0
letni wyjazd studencki

Właśnie nadszedł czas aby studenci wrócili do miast akademickich po przerwie wakacyjnej  i po raz kolejny przyzwyczaili się do studenckiej rzeczywistości.
Jak jednak studenci spędzili wolny czas? Spokojny wypoczynek w domu rodzinnym, praca? a może wyjazdy studenckie?  To ostatnie z pewnością jest świetną formą relaksu ale również szansą na poznanie wielu nowych osób.

Studenckie wyjazdy są świetną ofertą szczególnie dla nowych studentów. Szereg atrakcji, takich jak: paintball, spływy kajakowe czy koncerty znanych zespołów ale przede wszystkim studencka atmosfera (jakże inną od tej panującej w szkole średniej), która uczestnikom będzie towarzyszyć przez następne lata.

Najważniejsi są ludzie

Obozy adaptacyjne nie byłyby atrakcyjne, gdyby nie ludzie. – W momencie gdy przekroczy się próg autokaru lub samolotu wiozącego uczestników do celu, czuć tylko pozytywną atmosferę. Dzięki uczestnictwie w obozie, studenci stają się otwarci na nowe doświadczenia, czują wspólnotę życia studenckiego oraz przeżywają chwile które prawdopodobnie zapamiętają na resztę życia.

Obóz integracyjny lub adaptacyjny to nie tylko najlepszy sposób na poznanie ludzi, z którymi w mniejszym lub większym stopniu spędzimy najbliższe 3 albo 5 lat, ale również jest to szansa na poznanie zwyczajów panujących na uczelniach i w studenckich społecznościach. Najlepszą rekomendacją będzie fakt, że osoby które raz zdecydowały się na tego typu wyjazd, zwykle uczestniczą w nich przy każdej możliwej okazji.