
Nauczenie się języka obcego wymaga motywacji, regularności i skupienia oraz wykorzystania różnych technik. Są języki łatwiejsze od innych. Oto 6 łatwych do nauki języków, które bez większego problemu szybko przyswoisz.
Język angielski
Pierwsze miejsce wśród najłatwiejszych języków zajmuje język angielski. Jest to język ojczysty dla około 372 milionów ludzi, a dla 612 milionów – drugi język. To najpopularniejszy język świata. Dzięki niemu możesz się zawsze dogadać. Słowa są krótkie, czasów jest wiele, rzeczowniki nie mają rodzajów. Angielski jest rodzimy dla niemal 360 milionów ludzi. Posługuje się nim 30% ludności. Dzisiaj uczą się go dzieci już w przedszkolach.
Język hiszpański
Na język hiszpański wpłynęły języki łacina oraz arabski. W większości wymawia się go tak jak się pisze, co jest wyjątkiem na tle innych języków romańskich. Jest bardzo popularny i używany w wielu krajach. Według prognoz do 2050 r. Stany Zjednoczone będą dwujęzyczne.
Język francuski
Francuski to język ojczysty 100 milionów ludzi, a aż w 28 krajach jest językiem urzędowym. Należy do języków romańskich. Dogadasz się po francusku niemal na każdym kontynencie. Aż jedna trzecia słów w angielskim pochodzi z francuskiego, ale trudność może stanowić fonetyka i wymowa.
Języki słowiańskie
Dla Polaków najłatwiejsze są języki słowiańskie ze względu na pokrewieństwo języków, m.in. język słowacki, czeski, białoruski, słoweński, rosyjski czy ukraiński. Słownictwo i gramatyka są podobne.
Język włoski
Szacuje się, że od 70 do 125 milionów ludzi mówi po włosku. Używany jest we Włoszech, na Malcie, w Szwajcarii i ponad 25 innych państwach. Jego gramatyka jest zbliżona do innych języków romańskich.
Język suahili (swahili)
Znany z „Króla lwa” zwrot „hakuna matata” (tłum. „nie ma problemu”) to właśnie suahili. Jest najbardziej popularnym językiem w Afryce Subsaharyjskiej. Należy do języków afrykańskich bantu, choć wiele w nim zapożyczeń z języka arabskiego, ale też angielskiego. Do rdzenia czasownika dodaje się przedrostek, by użyć wybrany czas. Jest używany we wschodniej Afryce (w Tanzanii i Kenii).
KwK, f: geralt/ pixabay