Posted on: 24 grudnia, 2021 Posted by: admin Comments: 0
zawody po germanistyce

Studia na kierunku filologia niemiecka cały czas cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem wśród osób planujących swoją drogę zawodową. Biegła znajomość języka niemieckiego to duży atut na rynku pracy i daje wiele możliwości zawodowych.

Praca po studiach germanistycznych – przykładowe możliwości

Tłumacz języka niemieckiego. Studia translatorskie pomogą przygotować się do roli tłumacza. Zwykle dany tłumacz specjalizuje się w konkretnej dziedzinie – np. w prawie, nieruchomościach czy medycynie. Trzeba też zdecydować, czy chcemy zostać tłumaczem pisemnym, czy ustno-symultanicznym.

Nauczyciel języka niemieckiego. Taką pracę może rozpocząć absolwent germanistyki ze specjalnością pedagogiczną (nauczycielską). Po ukończeniu studiów można rozpocząć pracę w szkole państwowej lub prywatnej. Może też pracować na stanowisku wykładowcy czy lektora w prywatnej szkole językowej, a dodatkowo dorabiać prywatnie czy udzielać lekcji online. 

Praca w marketingu. Znajomość języków otwiera różne możliwości, również w branży reklamy, PR i marketingu. Wiele serwisów i stron internetowych różnych marek jest stworzona w języku polskim i angielskim, ale także w niemieckim.Praca w IT. Niemiecki obok angielskiego to najbardziej popularny język w branży IT. Czytając ogłoszenia o naborze do firm IT, bardzo często znajomość niemieckiego jest jednym z wymogów albo jednym z atutów na liście „mile widziane”. Wynagrodzenie dla takiego pracownika również jest bardzo kuszące.

Leave a Comment