Posted on: 18 października, 2021 Posted by: admin Comments: 0
studiowanie na asp

Talent to nie wszystko – Akademia Sztuk Pięknych to uczelnia, która zapewni przygotowanie do zawodu, rozwijanie sowich artystycznych pasji, ale także da solidne podstawy i wiedzę na temat rysunku oraz malarstwa.

Sztuka wyrażania emocji

Dla wielu osób sztuka to sposób na wyrażenie emocji i własnego „ja”, dla innych – również rodzaj zawodu i pomysł na biznes. Na studia artystyczne zwykle decydują się osoby twórcze, które pragną połączyć pasję z pracą.

Studia na ASP – dlaczego warto?

Akademia Sztuk Pięknych kształtuje młodych twórców, pozwala uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach z dziedziny kultury, sztuki i projektowania, pozwala poznać wiele technik artystycznych, środków przekazu i metod projektowania, a także realizować najróżniejsze wizje.

W trakcie nauki oraz plenerów można też nawiązać ciekawe kontakty z innymi artystami i wspólnie z nimi pracować nad projektami. Edukacja w ASP przypomni, że u podstaw współczesnej sztuki i projektowania leży wieloletnia tradycja. ASP gwarantuje dostęp do różnych programów artystycznych i specjalizacji – jak m.in. malarstwo, rzeźba, projektowanie, grafika, media cyfrowe, instalacja czy obróbka metali. Studia pozwolą realizować się w pracy artystycznej, ale także poszerzyć kompetencje w obszarze problematyki społeczno-filozoficznej oraz organizacyjno-zarządczej.

Możliwości kariery dla studentów sztuki

Nie ma znaczenia, czy odbierzesz wykształcenie projektowe czy tytuł magistra sztuk pięknych, poznaj dostępne możliwości kariery. Wśród najczęstszych ofert pracy są:

– administracja sztuką – to interdyscyplinarna dziedzina obejmująca sztukę i takie przedmioty jak finanse, biznes oraz historia. Można pracować w centrum sztuki, jako kurator w muzeum, sprzedawca dzieł sztuki na aukcjach czy w galeriach albo znaleźć zatrudnienie w artystycznej organizacji pozarządowej;

– wystawianie sztuki – wystawianie dzieł na wystawie lub w galeriach może być satysfakcjonującą pracą. Jest jednak wielu absolwentów artystów, którzy nie mogą w ten sposób zapewnić sobie utrzymania; – artysta biznesmen – jedna z możliwych ścieżek kariery jest założenie firmy. Na studiach poznasz też narzędzia do koordynowania i zarządzania, co pozwoli połączyć hobby z biznesem.

Leave a Comment