Posted on: 14 marca, 2022 Posted by: admin Comments: 0
ciekawe studia podyplomowe

„Biznes Międzynarodowy: Unia Europejska – Chiny” to ciekawe i unikatowe w Polsce studia podyplomowe, które zostały opracowane w odpowiedzi na relacje biznesowe z jedną z największych światowych gospodarek.

Gospodarka Chin jest druga gospodarką świata pod względem PKB oraz liderem eksportu. Firmy chińskie prężnie się rozwijają i słyną z nowoczesnych technologii.
Są także inwestorami w Polsce i pracodawcą – znajomość kultury i języka chińskiego staje się pożądana na rynku pracy. Im lepiej uda się poznać obcą kulturę i orientować w niej, tym łatwiejsza może okazać się współpraca, co wpływa ostatecznie na sukces. 

Studia podyplomowe „Biznes Międzynarodowy: Unia Europejska – Chiny”

„Biznes międzynarodowy Unia Europejska – Chiny” to studia podyplomowe łączące elementy ekonomiczne, społeczne, kulturowe oraz prawne związane z aktywnością gospodarczą na rynku chińskim.
Są one w ofercie Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej.
Absolwent studiów podyplomowych planujący szukać pracy na rynku europejskim lub chińskim, będzie posiadał cenne kwalifikacje i kompetencje z punktu widzenia potrzeb rynku pracy i chińskiej gospodarki.

Oferta studiów skierowana jest dla przedsiębiorców współpracujących z partnerami chińskimi lub mających w planach taką współpracę, ale również urzędników zajmujący się inwestorami zagranicznymi.
Program studiów ma charakter unikatowy w skali kraju, w planie zajęć są takie przedmioty jak: ekonomia międzynarodowa, chińska kultura biznesu, internacjonalizacja firm chińskich, chińskie prawo gospodarcze, negocjacje z partnerami chińskimi, historia, kultura i filozofia Chin, chińskie specjalne strefy ekonomiczne oraz podstawy języka chińskiego – informuje prof. Maria Bernat.