Warning: Use of undefined constant P_WARNING - assumed 'P_WARNING' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser.class.php on line 404

Warning: Illegal string offset 'cget' in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser.class.php on line 466

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser.class.php on line 491

Warning: Illegal string offset 'cget' in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser-qsa.class.php on line 195

Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, string given in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser-qsa.class.php on line 73

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser-qsa.class.php on line 212
Edukacyjny Kraków
Newsletter

Partnerzy
 


Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie. Powstało z pasji i szacunku dla kultur. Dla kultury chłopskiej. Dla kultur europejskich. Dla kultur egzotycznych. Dziś chce być miejscem nowego opisywania świata, przeszłego i dzisiejszego, dalekiego i bliskiego. Świata obyczaju, który jest lustrem dla nas samych. Chce być miejscem myślenia, rozumienia siebie oraz innych.
Muzeum prowadzi współczesne badania etnograficzne, zajęcia dla dorosłych oraz dzieci, wykłady specjalistyczne, praktyki muzealne, wolontariat.
Więcej: www.etnomuzeum.euWydawnictwo Harmonia specjalizuje się w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym, terapii pedagogicznej, logopedii, dysleksji, wspomaganiu rozwoju dziecka zarówno pełnosprawnego, jak i niepełnosprawnego oraz w pedagogice. W 2010 roku powołane zostało Wydawnictwo Harmonia Universalis, w którym wydawane są książki naukowe i popularnonaukowe. W ten sposób powstała Grupa Wydawnicza Harmonia.
Więcej: www.harmonia.edu.plMisją Arshartera jest promowanie i oferowanie wielokierunkowej edukacji artystycznej. Misja ta ma swoje źródło w idei promowania działań na gruncie sztuki – aktywność artystyczna ma swoje zalety dla każdego, niezależnie od wieku i profesji, jaką dana osoba uprawia w życiu codziennym. Działania artystyczne pozwalają nabrać dystansu do siebie i do otoczenia, uwrażliwiają na potrzeby swoje, a także na potrzeby innych, uczą osiągania podmiotowości, która wydaje się być niezbędnym narzędziem, abyśmy potrafili korzystać w pełni z naszego życia. Dzięki aktywnemu uprawianiu sztuki zyskujemy pełniejszy obraz tego, co jest prawdziwie wartościowe. Atelier Hothaus znajdującym się przy ul. Romanowicza 2 w Krakowie to unikalne miejsce dla osób, które pragną rozwijać się za pośrednictwem tych działań artystycznych, których wspólnym punktem jest teatr.
Więcej: www.arsharter.pl.Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży jest placówką wychowania pozaszkolnego Gminy Miejskiej Kraków prowadzącą wszechstronną działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą w formach stałych, okresowych i okazjonalnych.
Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę pedagogiczną – wybitnych specjalistów i twórców z różnorodnych dziedzin m.in.: teatru, tańca, muzyki, dziennikarstwa, filmu, ekologii, sportu.
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży swoją kieruje ofertę do dzieci, młodzieży oraz środowiska lokalnego, a także obcokrajowców w ramach współpracy międzynarodowej.
Główną siedzibą placówki jest budynek przy ulicy Wietora 13/15, który mieści szereg pracowni i sekcji, m.in. modelarską, ceramiczną, witrażową, dziennikarską, muzyczne, a także salę ćwiczeń, scenę teatralną oraz (w podziemiach budynku) miejsce wystawiennicze.
Więcej: www.sckm.krakow.pl.Radio Pryzmat to miejsce stworzone dla młodzieży chcącej doskonalić umiejętności dziennikarskie w praktycznym działaniu. Głównym celem naszej działalności jest promowanie i kreowanie lokalnej aktywności artystycznej, kulturalnej i samorządowej. Praca w radiu daje młodym ludziom możliwość rozwoju zainteresowań, a kontakty z ludźmi kultury, sztuki, samorządności przyczyniają się do rozwoju intelektualnego i artystycznego.
Bloki programowe są dopasowane do wieku i oczekiwań słuchaczy – jest czas na szeroko rozumianą kulturę, samorządność, edukację, a także blok w całości przygotowany dla dzieci – przez dzieci. Radio Pryzmat wyróżnia nastawienie na „żywe słowo” i rzeczową dyskusję, do której zapraszamy słuchaczy. Mogą oni interaktywnie uczestniczyć w programie radiowym i otwarcie wyrażać swoje poglądy.Teatr Łaźnia Nowa to nowoczesna jednostka kultury powołana przez Urząd Miasta Krakowa w 2005 r. 4500 m2 przestrzeni artystycznej nowohuckiej Łaźni Nowej to teatr i sala koncertowa, jakich pozazdrościć mogą europejskie stolice.
Łaźnia Nowa wypracowała sobie solidną markę na polskim rynku teatralnym. Wykreowała m.in. Festiwal Teatralny Genius Loci, Boską Komedię, Festiwal Mrożkowski "Dziś są moje 80. urodziny - Teatr śmierci Sławomira Mrożka", scenę dla dzieci Bajkowe Niedziele.
Teatr Łaźnia Nowa stworzył nową jakość wśród instytucji kultury, otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. Gwarancję Kultury TVP Kultura, Krakowską Nagrodę Allianz 2007, Kulturalne Odloty 2008, Złoty Laur za Mistrzostwo w Sztuce Fundacji Kultury Polskiej.
Więcej: www.laznianowa.plBunkier Sztuki to największa galeria miejska w kraju – miejsce bezpośrednich spotkań ze sztuką i artystami. Organizujemy wystawy, projekcje i dyskusje z twórcami. Wokół tego „powołania” tworzymy uzasadnienia, wyjaśnienia i atrakcje. W Klubie Bunkra Sztuki prezentujemy problemy, które poruszają artystów. Mówimy o: polityce, religii, gender, tabu, mediach. Przyglądamy się również strategiom artystycznym i innym instytucjom sztuki. Ambicją Bunkra jest program pokazujący bogactwo medialno-refleksyjne sztuki nowoczesnej. Nagrodzony w plebiscycie „Gazety Wyborczej” główną nagrodą w kategorii Miejsce Roku Mały Klub Bunkra Sztuki jako jedyny w Krakowie stwarza dzieciom i młodzieży możliwość spotkania z artystami należącymi do najbardziej rozpoznawalnych i twórczych na współczesnej scenie artystycznej w Polsce.
Więcej: www.bunkier.art.pl.Portal założony w 2002 r. przez grupę młodych ludzi, których połączyła jedna pasja - kultura. Głównym celem "Kulturatki" jest szerzenie zainteresowania życiem kulturalnym wśród krakowskich studentów i młodzieży licealnej.
"Kulturatka" to kultura w najlepszym wydaniu.
Więcej: www.kulturatka.pl.Jesteśmy grupą wolontariuszy z Polski, Niemiec, Francji i Rosji, a działamy na rzecz lepszego zrozumienia się Europejczyków. Nasza siła to innowacyjny dialog (tłumaczymy wszystkie wypowiedzi na inne języki projektu, w ten sposób Europejczycy ze sobą rozmawiają). Więcej: www.scholar-online.eu.Europejskie Forum Studentów AEGEE-Kraków jest lokalnym oddziałem AEGEE, jednej z największych organizacji studenckich w Europie. W chwili obecnej ma 120 członków: studentów i absolwentów wszystkich krakowskich uczelni.
Corocznie realizuje kilkanaście projektów (zarówno na skalę lokalną jak również międzynarodową). Są to m.in.: szkolenia (Let’s Get Better, AEGEE School, Freshmen’s Survival, Public Relations European School), bezpłatne konwersacje językowe, wymiany młodzieżowe (z innymi oddziałami AEGEE z całej Europy), konferencje polityczne, uniwersytety letnie (dwutygodniowe obozy o różnorodnej tematyce), wieczory kultur narodowych.
Więcej: www.aegee.krakow.pl.Śródmiejska Biblioteka Publiczna działa od 1 stycznia 1994 roku jako sieć 18 bibliotek na terenie I, II i III dzielnicy Krakowa. Urządzamy spotkania z pisarzami, dziennikarzami, prelekcje, wystawy, zabawy edukacyjne itp. Ich celem jest propagowanie czytelnictwa i szeroko pojęta edukacja z różnych dziedzin wiedzy. Dobry i sukcesywnie gromadzony księgozbiór zawiera wydawnictwa informacyjne, publikacje naukowe i popularnonaukowe, literaturę piękną polską i obcą oraz lektury szkolne. Cztery filie mają zbiory książek mówionych, jedna zaś literaturę w języku angielskim. Wszystkie filie wyposażone są w stanowiska komputerowe dla czytelników z bezpłatnym dostępem do Internetu. W dziesięciu filiach prowadzona jest komputerowa forma wypożyczeń, a czytelnicy mają możliwość rezerwowania i zamawiania książek on-line. Niebawem w ten sposób funkcjonować będą pozostałe filie. Więcej: www.sbpkrakow.pl.Kino Agrafka to pachnące nowością , otwarte we wrześniu 2009 roku kameralne kino studyjne. Oferujemy bogaty repertuar filmowy dla widzów łaknących kultury. Operatorem kina jest Fundacja Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison, której jednym z celów jest edukacja poprzez upowszechnianie kultury filmowej. W związku z tym polecamy zarówno projekcje w ramach przygotowanej przez nas Akademii Filmowej, jak również seanse na życzenie (posiadamy bardzo bogaty katalog wartościowych filmów). Kino Agrafka należy do Sieci Kin Studyjnych, a w październiku 2009 projekcją filmu „Obywatel Kane” zainauguruje swoją działalność DKF „Rozpięci”. Serdecznie zapraszamy, mamy wiele do zaoferowania.
Więcej: www.kinoagrafka.pl.Stowarzyszenie Willa Decjusza, w którego skład wchodzą przedstawiciele świata nauki, gospodarki i kultury, powstało w 1995 roku. U podstaw wszelkich jego programów leży idea spotkań przedstawicieli różnych dziedzin nauki i kultury, narodowości i obszarów zainteresowań, promująca pluralizm i tolerancję w życiu publicznym. Projekty edukacyjne mają często charakter interdyscyplinarny i adresowane są do szerokiego grona odbiorców.
Więcej: www.villa.org.pl.Tuż obok Wawelu w samym sercu starego Krakowa powstał niezwykły projekt. Na ponad 1600 m kw. zgromadziliśmy żywe okazy fauny i flory z odległych zakątków świata, tworząc najbardziej egzotyczne miejsce w Krakowie i jedyny tego typu obiekt w Polsce. Muzeum posiada akwaria i terraria z ponad 130 gatunkami zwierząt. Aquarium prowadzi zajęcia edukacyjne połączone ze zwiedzaniem dla szkół oraz lekcje tematyczne na dowolnie zadany temat z dziedziny przyrody, ochrony środowiska i ekologii.
Więcej: www.aquariumkrakow.com.Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zostało powołane do życia w 1994 roku z inicjatywy Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz jako oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha od 1 września 2007 roku ma status muzeum – w przyszłości będzie pełnić rolę europejskiego ośrodka kultury Dalekiego Wschodu.
Systematycznie popularyzujemy wiedzę na temat Japonii, sięgając po zróżnicowane metody, m.in. podejmujemy działania multimedialne, posługujemy się nowoczesnymi środkami audiowizualnymi, poszczególne tematy opracowujemy wielostronnie i wieloaspektowo. Wszystko to ma pomóc odbiorcy wychowanemu w europejskim kręgu kulturowym w zrozumieniu specyfiki kultur Azji. Staramy się docierać do różnorodnych grup odbiorców, proponujemy szeroką i wciąż aktualizowaną ofertę programową, zarówno na poziomie popularnym, jak i specjalistycznym, naukowym.
Więcej: www.manggha.krakow.plDom Norymberski w Krakowie – jednostka administracyjna miasta Norymbergi mieści się na rogu ulic Krakowskiej i Skałecznej w piętnastowiecznym zabytkowym domu „Pod Gwiazdą”. Budynek, który od XVI do końca XVIII wieku znajdował się w posiadaniu konwentu kanonicznego Corpus Christi należy do najstarszych na Kazimierzu.
Od początku swojej działalności, czyli od roku 1996, Dom Norymberski w Krakowie realizuje ambitny program kulturalny. Jego celem jest prezentacja Miasta Norymberga w Krakowie, ale także wspieranie i realizacja projektów związanych z niemieckim językiem i kulturą. Dom Norymberski organizuje imprezy kulturalne z takich dziedzin kultury, jak: film, teatr, literatura, sztuka i muzyka, współpracując z wieloma krakowskim instytucjami oraz zagranicznymi instytutami kultury, mającymi swoją siedzibę w Krakowie.
Więcej: Imprezy mikołajkoweCentrum Informacji Biznesowej i Europejskiej jest jedną z agend Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Działalność Centrum skierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców, a jego misją jest wspieranie lokalnej przedsiębiorczości, zwłaszcza small businessu oraz zapewnienie czytelnikom dostępu do informacji praktycznej i użytkowej. Centrum wspomaga również zaplecze edukacyjne środowiska akademickiego.
Podstawową bazę informacyjną Czytelni stanowią: specjalistyczne książki, słowniki, informatory, poradniki oraz przepisy prawne, fachowe czasopisma, publikacje elektroniczne (Serwis HR, Profesjonalny Serwis Bankowy, Vademecum Głównego Księgowego, Prawo i Zdrowie, Prawo Ochrony Środowiska), materiały własne instytucji okołobiznesowych, tj.: prospekty emisyjne, raporty roczne i in. Agenda dysponuje również dostępem do bazy Lex (Prawo Polski, Adreson, Monitor Polski B, Monitor Sądowy i Gospodarczy, Monitor Spółdzielczy B).
Więcej: www.cibie.pl.Erasmus Student Network Uniwersytetu Jagiellońskiego jest sekcją ogólnoeuropejskiej organizacji pozarządowej ESN. Główny cel działania organizacji stanowi wszechstronna pomoc studentom zagranicznym przebywającym na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach programu międzynarodowych wymian studenckich Sokrates-Erasmus.
Więcej: www.esn.student.uj.edu.pl.Teatr Figur Kraków to...
- Ambitne spektakle teatralne dla młodego widza (8–14 lat)
- Oferta aktywnego spędzania czasu wolnego dla rodzin
- Warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych
- Laboratorium teatru cieni.
Międzynarodowy zespół TFK składa się z aktorów, lalkarzy, kuglarzy, plastyków. W przedstawieniach wykorzystuje lalki niekonwencjonalne, teatr cieni, wyobraźnię. Na warsztatach zaraża entuzjazmem.
Teatr Figur zaprasza w każdą sobotę o 16.00 do Kinoteatru Wrzos.
Więcej: www.teatrfigur.pl.W pięknym dworku na Białym Prądniku znajduje się obecnie Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, które w 2005 roku świętowało jubileusz 30-lecia swojej działalności. Tradycje kulturalne tego miejsca sięgają jednak o wiele dalej w przeszłość. W XVI wieku biskup krakowski Samuel Maciejowski zbudował tu okazały pałac, który służył jako letnia rezydencja biskupów krakowskich. Przez wiele lat było to miejsce spotkań wybitnych ludzi epoki: dyplomatów, poetów, myślicieli.
Dziś Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” prowadzi szeroką działalność artystyczną i oświatową. Należy wymienić m.in.: Scenę Teatralną Dzieci i Młodzieży, Piwnicę Literacko-Muzyczną, Warsztaty Fotograficzne, Studio Plastyczne, Warsztaty Origami, Klub Filmowy, koncerty, spektakle, spotkania z podróżnikami, aktorami i psychologiem oraz Bajkowe Niedziele dla najmłodszych. W ofercie Dworku znajdują się także: profesjonalne cyfrowe studio nagrań, internetowe radio ART, działalność edytorska i wynajem pomieszczeń (na konferencje, sympozja, śluby cywilne, nocleg w pokoju gościnnym i na szereg innych okazji). W stylowych XVI-wiecznych piwnicach znajduje się Restauracja „Dworek Białoprądnicki”.
Więcej: www.dworek.krakow.pl.Wydawany od 1999 roku ogólnopolski tygodnik oświatowy adresowany do nauczycieli kształcących na różnych poziomach nauczania (od przedszkola do szkoły ponadgimnazjalnej). Czasopismo ma charakter informacyjno-publicystyczno-warsztatowy, a jego główną rolą jest pomoc nauczycielom w ich codziennej pracy dydaktycznej. Autorami tekstów są eksperci, działacze oświatowi, praktycy i administratorzy.
Więcej: www.gazetaszkolna.com.pl.Wydawcą gazeta.edu.pl. jest Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi. Gazeta.edu.pl jest kontynuacją, wydawanego od 2000 roku, drukowanego czasopisma „Gazeta Edukacyjna”.
Redakcją kierują Włodzisław Kuzitowicz i Piotr Sobczak. Dotychczasowy dorobek zespołu redakcyjnego potwierdza wysoki poziom merytoryczny zamieszczanych materiałów i publikacji, co w konsekwencji pozycjonuje gazetę w segmencie mediów opiniotwórczych. Gazeta.edu.pl to gazeta dla refleksyjnych pedagogów.Wiedza i Edukacja to kompleksowy wortal poświęcony uczeniu się i tworzeniu różnych form wiedzy: naukowej, filozoficznej, artystycznej i edukacyjnej, utworzony na kanwie czasopisma internetowego: „Kultura i Historia” istniejącego od 2001 roku.
Zasadniczą misją wortalu Wiedza i Edukacja jest stworzenie platformy dla tworzenia i upowszechniania wiedzy przy użyciu różnych współczesnych technologii.
Wortal Wiedza i Edukacja działa na zasadzie serwisu społecznościowego. Umożliwia współtworzenie wiedzy, dzielenie się nią i darmowe jej upowszechnianie, a także wymianę doświadczeń i nawiązywanie bezpośrednich kontaktów. To unikalne miejsce spotkań uczących się (uczniowie, studenci, kursanci), nauczających (nauczyciele, instruktorzy, trenerzy) i uczonych.
Więcej: www.wiedzaiedukacja.eu.Miastodzieci.pl portal informacyjny dla dzieci i rodziców. MiastoDzieci.pl to baza aktualnych wydarzeń kulturalnych dla dzieci w Krakowie, ciekawe artykuły oraz praktyczne i sprawdzone zabawy polecane przez innych rodziców.
Miasto Dzieci to zbiór pomysłów na rodzinny wypoczynek, rozrywka dla dzieci (konkursy, gry, zabawy, kolorowanki) i źródło informacji dla Opiekunów (porady, przepisy, premiery książkowe).
Więcej: www.miastodzieci.pl.MM Kraków to serwis informacyjno-społecznościowy, w którym każdy może zostać dziennikarzem obywatelskim. Mieszkańcy Krakowa mogą tu pisać artykuły, dodawać zdjęcia, wideo, informować o wydarzeniach kulturalnych oraz prowadzić swojego bloga.
Więcej: www.mmkrakow.pl.Projekt „E-AIDS – e-learning w edukacji HIV/AIDS” jest tworzony przez sześć instytucji z pięciu krajów europejskich w ramach projektu „Uczenie się przez całe życie” Lifelong Learning Programme.
Instytucje uczestniczące w projekcie: Save the Children Organisation – Dolj Department (Rumunia), Ośrodek Edukacyjny Taurus S.C. (Polska), Auxilium pro Regionibus in Rebus Culturalibus (Austria), TEMPO Training & Consulting, s.r.o. (Czechy), Asociación de Personas Participantes Agora (Hiszpania), EURO-NET (Włochy), Department of Dynamic and Clinical Psychology 146 – University of Rome “La Sapienza” (Włochy).
Głównym celem projektu jest propagowanie profilaktyki HIV/AIDS metodą e-learningu. Projekt skierowany jest do każdego, kto chce zdobyć informacje dotyczące HIV/AIDS oraz chce przekazywać te informacje innym. W ramach projektu powstała strona www.e-aids.ro, na której znajduje się platforma przeznaczona do prowadzenia kursów on-line. Kursy adresowane są m.in. do nauczycieli, pracowników medycznych, wolontariuszy, pracowników opieki społecznej.
Więcej: http://wychowanie.pl/lifelonglearning/index_pl.php.„Wychowawca” – miesięcznik nauczycieli i wychowawców katolickich. Każdy numer – to realizacja jednego z ważnych tematów związanych z wychowaniem dzieci i młodzieży. Ponadto przydatne w pracy wychowawczej konspekty lekcji i scenariusze uroczystości szkolnych.
Cele, zadania i charakter czasopisma:
•budowanie oddziaływań wychowawczych opartych na chrześcijańskim systemie wartości,
•konfrontacja z problemami, które dotyczą współczesnych nauczycieli, pedagogów, uczniów i rodziców,
•inspirowanie nauczycieli do doskonalenia warsztatu dydaktycznego,
•wspomaganie edukacji patriotycznej, obywatelskiej i prorodzinnej.
Więcej: www.wychowawca.pl.Portal powstał z myślą o tych dzieciach i ich rodzicach, którym sprawia przyjemność wymyślanie historii i snucie opowieści. To pierwszy serwis internetowy wyposażony w oryginalny program do pisania i ilustrowania własnej twórczości. Dzięki umieszczonym w portalu narzędziom, każdy może zostać pisarzem, ilustratorem, redaktorem lub wydawcą bajki – swojej lub swoich bliskich. Bajki napisane przez użytkowników internetu a następnie zaakceptowane przez redakcję Bajkopisarze.pl mogą zostać opublikowane zarówno w sieci (w portalu www.bajkopisarze.pl), jak i wydane w tradycyjny sposób (druk i personalizacja na zamówienie). Portal posiada w stałej ofercie opowiadania na specjalne okazje (chrzest, urodziny, święta Bożego Narodzenia, itp.) jak i bez okazji (np. o wielkouchej sympatycznej Myszce Melanii).Nowatorska placówka edukacyjna, która powstała z potrzeby stworzenia wyjątkowego miejsca dla Dziecka (od 4. miesiąca życia do 12 lat) i Rodziny.
W Pozytywce najmłodsi, oprócz ogromnej dawki świetnej zabawy i relaksu, otrzymają to, co pozostanie z nimi już na zawsze i co będą nieść ze sobą w dorosłym życiu, a co może się okazać ich największym sprzymierzeńcem. Pozytywka stwarza Dzieciom warunki do swobodnej ekspresji, kontaktu z rówieśnikami, a przede wszystkim: z samym sobą.
Program zajęć i warsztatów został dogłębnie przemyślany i skonstruowany w ten sposób, by odpowiedzieć na te wszystkie potrzeby. Pozytywkowy zespół to starannie dobrani psychologowie, pedagodzy, terapeuci, arteterapeuci, którzy wprowadzą naszych najmłodszych w cudowny świat poznawania siebie i otaczającego świata.
W Pozytywce jest też przestrzeń dla Mamy i dla Taty. Czas i miejsce na to, by pobyć razem ze swoim Dzieckiem lub w oczekiwaniu na nie odpocząć w Cichym Kąciku przy filiżance kawy.
Więcej: www.pozytywka.edu.pl.Kreatywka organizuje w Krakowie i okolicach ogólnorozwojowe i umuzykalniające zajęcia dla dzieci od 0 do 4, 5 roku życia. Na spotkaniach mile widziane są wszystkie Maluchy wraz z rodzicami/opiekunami. Zajęcia prowadzone są w małych grupach pod okiem doświadczonych i muzykalnych Instruktorek. Więcej: www.kreatywka.pl.