Warning: Use of undefined constant P_WARNING - assumed 'P_WARNING' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser.class.php on line 404

Warning: Illegal string offset 'cget' in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser.class.php on line 466

Warning: Illegal string offset 'from' in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser.class.php on line 466

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser.class.php on line 491

Warning: Illegal string offset 'cget' in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser-qsa.class.php on line 195

Warning: Illegal string offset 'from' in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser-qsa.class.php on line 195

Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, string given in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser-qsa.class.php on line 73

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/carinio2/domains/edukacyjnykrakow.pl/public_html/uri-parser-qsa.class.php on line 212
Edukacyjny Kraków
Newsletter

Studia podyplomowe / MBA
 
Podyplomówka z tytułem licencjata
Magister to dzisiaj za mało – w myśl tego często powtarzanego zdania liczni młodzi ludzi decydują się na naukę na studiach podyplomowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wielu z nich robi „podyplomówki”, nie mając jeszcze dyplomu magistra w ręku. Czy to nie za wcześnie i czy rzeczywiście tego wymaga obecnie rynek pracy?

Biżuteryjny trend w szkolnictwie
Hand made przeżywa w obecnych czasach swój renesans. Na przykład biżuteria – dziewczyny coraz częściej wykonują ją na własny użytek i według własnego pomysłu. Pasmanterie podążają za tym trendem i w prawie każdej można już zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria do wyrobu biżuterii. Z duchem czasu podążają również krakowskie uczelnie – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie i Akademia Górniczo-Hutnicza, które uruchomiły międzyuczelniane studia podyplomowe Biżuteria, ceramika, małe formy odlewnicze.

W laboratorium dziedzictwa kulturowego
Rusza piąta edycja Akademii Dziedzictwa – trzysemestralnych studiów podyplomowych prowadzonych przez Międzynarodowe Centrum Kultury (MCK) i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UEK). Piszemy o tym, dlaczego w mieście oferującym trzy podobne kierunki studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą warto wybrać właśnie Akademię Dziedzictwa.

Nietypowe dyplomy po dyplomie II
Marketing? Takim dyplomem pochwalić się mogą setki absolwentów studiów I, II stopnia i podyplomowych. Ale marketing miast i regionów... Zapraszamy na drugi odcinek cyklu o nietypowych kierunkach studiów podyplomowych w Krakowie.

Nietypowe dyplomy po dyplomie
Krakowskie uczelnie oferują różnego rodzaju studia podyplomowe, bardziej czy mniej standardowe. Niektóre z nich zaskakują nawet niecodzienną nazwą. Przyjrzeliśmy się im bliżej – oto pierwsza część tekstu prezentującego propozycje na rok akademicki 2009/2010 wybrane spośród bogatej oferty krakowskich studiów podyplomowych.

Podyplomowo o Romach
Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w październiku br. zamierza otworzyć kolejną już edycję studiów pt. Sytuacja Romów w Polsce – historia, prawo, kultura, stereotypy etniczne. Studia mają być dofinansowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Kryzys a MBA
"Scenariusze sukcesu przedsiębiorstw w czasach kryzysu" to tytuł kolejnego (piątego już) Ogólnopolskiego Kongresu MBA, który organizuje Krakowska Szkoła Biznesu UEK 15-17 maja w Krakowie.

Podyplomowe w prezencie od Unii
– Powinniśmy promować naukę na studiach podyplomowych. Wtedy człowiek poszerza swoje horyzonty i jest efektywniejszy w pracy – tłumaczy Szczepan Urlik z Centrum Studiów Podyplomowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego.

22 razy enter
Gra się rozpoczęła. 18 września o godz. 11 z minutami przedstawiciele 20 firm i 2 krakowskich uczelni poprzez złożenie podpisu pod tekstem porozumienia zalogowali się do klastra pod nazwą Europejskie Centrum Gier. Game over nie jest w planie.

Studia drogą do Oskara
Edukacyjna oferta Krakowa w roku akademickim 2008/2009 poszerzy się o propozycję dla przyszłych scenarzystów. Idea Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej (KSS) to projekt powstały z inicjatywy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenia Kultury Akademickiej „Instytut Sztuki”. Czy się sprawdzi, przekonamy się za rok.

Studia tak, ale kiedy?
Kołem napędowym kariery jest chęć samodoskonalenia i zdobywania nowych doświadczeń. Sposobem na poruszenie tej machiny są studia podyplomowe, które wprowadzają aktywnego zawodowo człowieka w tajniki specjalistycznej wiedzy dotyczącej danej dziedziny. Jednak jaki kierunek warto dziś wybrać i kiedy na takie dokształcanie się zdecydować? Zapytaliśmy o to specjalistki, które trendy na rynku pracy znają, jak własną kieszeń.

Studia jak salon literacki
Studium Literacko-Artystyczne przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego bywa określane mianem „miejsca wtajemniczenia”, w którym obowiązuje klauzula milczenia. – Czasem po zajęciach słuchacze i wykładowcy mają wrażenie, jakby wychodzili z jakiegoś wspólnego transu, podczas którego doświadczyli czegoś ważnego – uchyla rąbka tajemnicy prof. Gabriela Matuszek, kierownik i założycielka tej pierwszej w Polsce „szkoły pisania”.

Kraków zaprasza do gry
Jakiś czas temu polskie media hucznie podały, że Małopolska wkrótce stanie się europejską stolicą gier komputerowych. Jak się okazuje, to nieprawda. Małopolska ponoć już nią jest, choć mało kto o tym wie. W każdym razie: po uruchomieniu Europejskiego Centrum Gier ma być jeszcze lepiej. Dużo lepiej.

Co maturzysta myśli o przyszłości
Egzamin dojrzałości mają już za sobą, ale dobrze wiedzą, że to dopiero początek ich edukacji. Aż jedna czwarta spośród maturzystów 2008 już dziś deklaruje chęć podjęcia studiów podyplomowych (źródło: Maturzysta myśli o MBA, badania portalu Edulandia, maj 2008). Co więcej, wielu tegorocznych maturzystów chce podjąć pracę już na studiach. Wygląda na to, że matura sprzyja entuzjastycznym planom na przyszłość.

Nauka po dyplomie ma przyszłość
Instytucje edukacyjne prowadzące studia podyplomowe i MBA mogą raczej spać spokojnie. Zapotrzebowanie na takie usługi już dziś zgłaszają tegoroczni maturzyści.

Szkoła dla polityka
Ruszyła rekrutacja do Szkoły Liderów Politycznych, nowego kierunku studiów podyplomowych otwieranych przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera. Ambicją uczelni jest kształcenie przyszłej elity polskiego życia politycznego.

Gdzie jeden się kształci, tam dwóch korzysta
Decydując się na studia podyplomowe, myślimy praktycznie – jakie korzyści nam to przyniesie? Będę lepszy od innych, będę zarabiał więcej, dostanę posadę kierownika – lista życzeń, które, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, mają spełnić się po ukończeniu dodatkowych studiów jest długa. I – uwaga! – jest duża szansa, że się spełnią. – Pod warunkiem, że decyzja o studiach podyplomowych będzie podyktowana zainteresowaniami i chęcią rozwoju – podkreśla Kazimierz Sedlak z firmy doradztwa personalnego Sedlak & Sedlak. A co jeszcze oznacza dla pracodawców zawarta w CV informacja o ukończonych studiach podyplomowych?

Kiedy na podyplomowe?
Współczesny człowiek, chcąc się przystosować do zmieniającej się rzeczywistości, musi być nastawiony na swój permanentny rozwój. Kształcenie ustawiczne stało się koniecznością, dlatego dziś już nikt nie dyskutuje nad potrzebą studiów podyplomowych.

Wyjątkowo w Krakowie
Rusza druga edycja jedynych w Polsce studiów podyplomowych pt. Profilaktyka HIV/ AIDS. Oryginalny jest nie tylko program tych studiów, ale także fakt, że… za kształcenie słuchacze nie muszą płacić!

Wiedza za pieniądze z Brukseli
Szansa na tanie studia podyplomowe? Wykorzystać pieniądze unijne! UE pomaga się kształcić – to oferta korzystna tak dla pracodawców, jak i dla pracowników.

Akademia odpowiedzialności
Gdzie spotkać się mogą historyk sztuki pracujący w Służbie Celnej, prawnik-policyjny detektyw, archeolog zatrudniony w Siłach Powietrznych RP, nauczyciel, muzealnik i pracownik Służb Ochrony Zabytków? W Krakowie, na unikatowych w skali kraju studiach podyplomowych „Akademia Dziedzictwa”.

Opinie profesjonalistów są dla nas najważniejsze
W Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera kierunki studiów podyplomowych zawsze przygotowujemy w odpowiedzi na konkretne zapotrzebowanie rynku – mówi Monika Szychowiak, rzeczniczka prasowa uczelni.

Jesteśmy nowoczesną uczelnią!
Oferta studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie została stworzona z uwzględnieniem zmieniających się potrzeb rynku pracy w Polsce. Uczelnia ta jest nastawiona na budowanie nowoczesnych kadr gospodarki, dlatego oferowane przez nas studia są nowoczesne i odpowiadają na aktualne potrzeby pracodawców.

Studia dla ludzi z wizją
Rozmowa z dr Piotrem Bułą, dyrektorem Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – uczelni, która już od 16 lat prowadzi programy Master of Business Administration.

Zacznij rok w marcu!
Jeśli wśród twoich postanowień noworocznych znalazło się i to: „zadbam o swój rozwój zawodowy, popracuję nad swoim CV”, warto, byś zainteresował się ofertą studiów podyplomowych proponowaną przez krakowskie uczelnie. I nie czekaj z tym do czerwca – już w marcu (a gdzieniegdzie w lutym) bowiem zaczynają się zajęcia na wielu atrakcyjnych kierunkach studiów podyplomowych.

Menedżer idzie na studia
W Krakowie znajdziemy kilka ofert studiów MBA. Warto zatem najpierw porównać propozycje różnych uczelni, by wybór, jakiego dokonamy, nie był przypadkowy.

Studia to nie wszystko
Kształcenie podyplomowe? Pracodawcy są zgodni: TAK. A studia podyplomowe, w czasie których dodatkowo można zdobyć różne certyfikaty, uprawnienia zawodowe czy drugi, a nawet – trzeci dyplom? Pracodawcy: trzy razy TAK!

Studia zmotywowały mnie do nauki!
Małgorzata Grochowska, słuchaczka studiów podyplomowych „Rachunkowość zarządcza i controlling” na Akademii Górniczo-Hutniczej:

Moim zdaniem...
Dziś twarde prawa ekonomii i rynku pracy wymuszają niejako na nauczycielach podjęcie kształcenia podyplomowego. Czy studia podyplomowe to jednak tylko „konieczne zło”, czy też mogą zarazem przynieść jakiś „zysk własny”? I – jakiego rodzaju jest to zysk? Pisze o tym Marta Łosiak, polonistka, nauczycielka w szkole podstawowej, słuchaczka studiów podyplomowych dla nauczycieli drugiego przedmiotu z językiem angielskim i technologią ICT.

Kilka dowodów na to, że warto studiować podyplomowo
Zastanawiasz się, czy wydać kasę na studia podyplomowe, czy też – zarezerwowane na edukację pieniądze przeznaczyć na coś bardziej potrzebnego? Nie zastanawiaj się! Poniższe argumenty przekonają cię, że niczego nie potrzebujesz bardziej niż studiów podyplomowych.